Navigácia

Organizácia MS Požiadavky na komplexnú odbornú prácu Legislatívne zmeny Maturity PČOZ Harmonogram MS

Maturity

Organizácia MS

MATURITA 2024

Riadny termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2023/2024 sa uskutoční v dňoch 12. - 13. marca 2024.

Žiak posledného ročníka  si podáva prihlášku na MS v termíne do 30. septembra 2023 s uvedením maturitných predmetov  a pri cudzom jazyku aj úrovne (B1/B2 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky).

Žiak povinne maturuje z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra - SJL
  • cudzí jazyk - ANJ
  • praktická časť odbornej zložky - PČOZ
  • teoretická časť odbornej zložky - TČOZ

Náhradný termín EČ a PFIČ MS sa uskutoční 9. apríla - 12. apríla 2024. Opravný termín EČ a PFIČ MS určí MŠVVaŠ SR. Predbežný opravný termín september 2024.

Z predmetu, ktorý má EČ MS a PFIČ MS (slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk)

žiak úspešne vykoná MS, ak

• jeho hodnotenie ÚFIČ MS nie je horšie ako 3 (dobrý) a v PFIČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 25 %  alebo v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 33 %, alebo
  • jeho hodnotenie ÚFIČ MS je 4 (dostatočný) a v PFIČ MS získa úspešnosť vyššiu ako   25 % a súčasne v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 33 %.

Praktická časť odbornej zložky MS sa koná dňa 18. apríl 2024.

Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa na našej škole koná v termíne od 20. mája do 24. mája 2024.

Bližšie informácie o maturite si môžete pozrieť na stránke https://nivam.sk/

• Stredná odborná škola podnikania
    Strečnianska 20
    IČO školy: 17327717